RODO a przetwarzanie dokumentów w aktach osobowych

Zasady dotyczące ochrony danych osobowych ograniczają zakres dokumentów, które pracodawca może gromadzić i przetwarzać w aktach osobowych. Czy w świetle przepisów RODO jest dopuszczalne przechowywanie w aktach osobowych m.in. kserokopii dowodu osobistego lub prawa jazdy? Czy jest podstawa do przechowywania w aktach np. kopii paszportu cudzoziemca? Obejrzyj poradę eksperta.

Jakie są skutki upływu limitu 33 miesięcy?

W listopadzie 2018 r. w przypadku pierwszych umów terminowych, które podlegają limitowaniu, minął 33-miesięczny limit zatrudnienia na czas określony. Czy skutek w postaci przekształcenia się umowy o pracę na czas określony w zatrudnienie bezterminowe powinien być formalnie potwierdzony np. poprzez zawarcie aneksu do umowy? Obejrzyj wideoporadę eksperta.

Wideoporady kadrowe – oglądaj nową serię

Zapraszamy do oglądania nowej serii wideoporad kadrowych. Prawnik, specjalista prawa pracy, doświadczony szkoleniowiec - Szymon Sokolik przedstawia odpowiedzi na najciekawsze zagadnienia wynikające z praktyki kadrowej, które pojawiły się w trakcie telefonicznego Dyżuru Kadrowego.