WYDANIE ONLINE

Sprawdźmy, dlaczego niektórzy pracodawcy do 21 grudnia br. muszą zaktualizować informację o warunkach zatrudnienia danego pracownika i o czym jeszcze warto poinformować pracownika, który do 21 listopada br. był zatrudniony na umowę na czas określony, a teraz ma już umowę na czas nieokreślony.

czytaj więcej »

Pytanie: Czy możemy przechowywać CV kandydatów do pracy, gdy zawierają więcej danych niż potrzebujemy, czy może powinniśmy zanonimizować lub wyciąć dane, których nie możemy przechowywać, a które udostępnił nam sam kandydat, np. swoje zdjęcie, zainteresowania?I jak trzeba postąpić, gdy w CV kandydat zawarł dane wrażliwe, takie jak np. informacja o stopniu niepełnosprawności?

czytaj więcej »

Pytanie: Pracownik zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony był 6 miesięcy na zwolnieniu lekarskim (od 2 maja do 31 października 2018 r.). Nie wrócił do pracy (nie dostał dopuszczenia lekarskiego do pracy ze względu na niesprawną rękę po wylewie), stara się o rentę i czeka na komisję ZUS (wypisywałam stosowne dokumenty).W chwili obecnej może jest już po komisji, ale nie otrzymałam żadnego pisma z ZUS. Co mam zrobić z rozwiązaniem z nim umowy o pracę? Pracownik od 2 listopada nie przychodzi do pracy. Jaką mam wysłać deklarację zusowską za tego pana za listopad, skoro nie mamy rozwiązanej umowy o pracę? Co z niewykorzystanym urlopem za rok 2018?

czytaj więcej »

wiper-pixel